Aktualności : ArtexIT - specjaliści od wdrożeń IT

AktualnościDotacje unijne na innowacyjne rozwiązania w produkcji spożywczej.

2015-03-25
Ruszają kolejne nabory wniosków na dotacje unijne dla przedsiębiorstw. Specjaliści z firmy Artex IT wspierają firmy przy uzyskaniu tego typu dofinansowania.

 

Przetwórstwo rolno-spożywcze by mogło się dalej rozwijać, potrzebuje środków finansowych na nowe inwestycje. W II kwartale 2015 roku o wsparcie będą mogły się starać firmy zajmujące się przetwarzaniem produktów rolnych oraz wprowadzaniem ich do obrotu. Ze wsparcia skorzystać mogą mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Celem dotacji jest sfinansowanie kosztów zakupu oprogramowania, służącego zarządzaniu przedsiębiorstwem oraz sterowaniu procesem produkcji i magazynowania. Koszty kwalifikowalne obejmują również zakup, instalację maszyn, urządzeń wykorzystywanych m.in. w produkcji, przygotowywaniu produktów do sprzedaży, magazynowaniu jak również aparatury pomiarowej, kontrolnej służącej do sterowania procesem produkcji i składowania.

W ramach działania wspierane są inwestycje w sektorach przetwórstwa oraz sprzedaży hurtowej: mięsa, mleka, owoców i warzyw, zbóż, ziemniaków, jaj, miodu, lnu i konopi, roślin oleistych, wysokobiałkowych, przetwarzania produktów rolnych na cele energetyczne, a także usługowego zamrażania wraz z przechowywaniem produktów rolnych.

Poziom pomocy wynosi 50% kosztów inwestycji kwalifikującej się do wsparcia. Maksymalna wysokość pomocy w ramach poddziałania przyznana w okresie realizacji Programu jednemu beneficjentowi wynosi 3 000 000 zł, a w przypadków związków grup producentów rolnych lub zrzeszeń organizacji producentów, wynosi 15 000 000 zł.

Artex IT jest wiodącym na rynku polskim dostawcą oprogramowania dla firm z branży mięsnej, spożywczej. W ramach swojej działalności wspiera klientów w uzyskaniu dotacji unijnej, a także świadczy usługi doradcze w zakresie opracowania biznesplanu oraz analizy przedwdrożeniowej, która pokaże proces wyboru technologii programistycznych oraz dokładnie przedstawi sposób i czas realizacji poszczególnych etapów wdrożenia systemu.

System, jaki proponuje zespół Pana Artura Gregorczyka jest w pełni zgodny z unijnymi standardami. Firma posiada moduły ściśle dostosowane do kryteriów dotacji unijnych. Rozwiązania handlowo-magazynowe wspierają takie działy w przedsiębiorstwie jak sprzedaż, zakupy czy logistyka. Standardowe funkcjonalności pozwalają na tworzenie ofert, umów, zamówień, wzorów dokumentów i jednocześnie umożliwiają tworzenie dokumentów sprzedaży. Dedykowane rozwiązania dla branży mięsnej oraz spożywczej pozwalają na sprawne zarządzanie procesem produkcyjnym. System pozwala na rozliczenie produkcji oraz jej planowanie. Dzięki możliwości zintegrowania modułu handlowo- magazynowego z produkcyjnym jest możliwość tworzenia zleceń pomiędzy modułami. Firma ma w swojej ofercie szereg aplikacji dodatkowo wspomagających działanie oprogramowania, jak np. System wagowy. Pozwala on na usprawnienie rejestracji danych z obszarów sprzedaży zamówień i produkcji. Skraca też czas całej operacji i poprawia jakość dostarczanych informacji. System zapamiętuje całą historię operacji, co jest niezwykle ważne dla procesu produkcji, gdyż każde zdarzenie ma wpływ na jakoś procesu produkcyjnego. Dodatkowym atutem są innowacyjne rozwiązania stworzone przez sztab programistów Artex IT. Korzyści wynikających z użytkowania oprogramowania jest wiele, jedną z nich jest automatyzacja wymiany informacji w postaci elektronicznej. Pozwala to na skrócenie czasu realizacji procesów produkcyjnych i eliminuje błędy, które powstają wskutek ręcznego wprowadzania danych. Dodatkowo dzięki wprowadzeniu elektronicznego obiegu dokumentów, redukcji ulega zużycie papieru i materiałów eksploatacyjnych. Partnerzy mają możliwość bieżącego monitorowania procesów biznesowych online 7 dni w tygodniu i o dowolnej porze.

       Jednym z głównych celów każdego przedsiębiorstwa jest jego rozwój. Dotacje unijne umożliwiają firmom wzniesienie się na wyższy szczebel przedsiębiorczości. Artex IT posiada duże doświadczenie w pozyskiwaniu dotacji unijnych dla Klientów. Więcej informacji na temat dotacji i oprogramowania znajdą Państwo na stronie internetowej www.artexit.pl oraz pod nr telefonu: 533 358 444.

Masz pytania, jesteś zainteresowany ofertą

ARTEX IT Artur Gregorczyk

Biuro: 
ul. Podmiejska 6a, 26-600 Radom
e-mail: biuro@artexit.pl

Tel.:  48 48 385 13 75
Fax : 48 385 13 75 wew. 27

Oferty i zapytania:
Tel. : 48 385 13 75 wew. 26

więcej

Pomoc zdalna

Klienci
którzy nam zaufali

Zobacz dlaczego warto zaufać specjalistom

Biuro: ul. Struga 60, 26-600 Radom

copyright © 2014 www.artexit.pl

projekt i wykonanie: www.zaginionestudio.pl